Vše pro běh


Poslední roky u nás zažívá obrovský boom fitness. Chodit do posilovny a věnovat se posilování je teď trendy, a využila toho i část lidí pro hubnutí. Někdo chce jen vyrýsovat postavu, někdo se chce zbavit nadbytečných kil. Část lidí také touží o lepší kondici, která je důležitá pro aktivní a pohodový život. Kromě posilování je velice populární i běh, který ale rozhodně není vhodný pro každého.

žena běh

S během mají problémy hlavně lidé s nadváhou, protože zatěžuje klouby a celý pohybový aparát. Pokud vás ze všeho cvičení zaujal hlavně běh, protože protáhnete celé tělo, je potřeba začít s ním opravdu pomalu. Jestli nemáte dosud žádnou kondici, bude těžké si nějakou vybudovat, abyste uběhli bez zastavení delší trasu než pár metrů. Běh má ale pozitivní vliv nejen na tělo, ale i na psychiku. Během běhu můžete poslouchat hudbu nebo třeba knížky, protože běh nevyžaduje spoustu soustředění. Je ale potřeba se naučit hned na začátku správnou techniku, která vám usnadní nelehké začátky.

žena boty

Základem je kvalitní obuv
Většina lidí si myslí že na běhu nic těžkého není, jenže je rozdíl uběhnout nárazově pár metrů když váš autobus mizí v dáli, a když máte běžet třeba 10 kilometrů každý den. Základem pro běh je kvalitní obuv, bez které není radno běhat. Chodidla jsou při běhu extrémně namáhaná, a pokud běháte po betonu nebo asfaltu, potřebujete tvrdou, ale zároveň ohebnou podrážku pro plynulý ohyb nohy. S výběrem správné obuvi vám poradí specializované obchody.

Další důležitou věcí pro radost z běhu je oblečení. Při běhu dochází k rychlému zahřátí organismu a tedy i k pocení. Někdo se potí více a někdo méně, ale každý běžec ocení, když na sobě bude mít kvalitní funkční oblečení vyrobené speciálně pro běžce, jako je například craft run. Pro radost z běhu je potřeba nejen správná technika, ale i kvalitní oblečení.