Mobil a počítač


Já si myslím, že všechny děti mají rádi techniku. A kdo si myslí, že děti nemají rádi techniku, tak ten asi lže. Když jsem se takhle ptala svých neteří a svých synovců a také svého malého syna, jestli mají rádi techniku, tak chvíli přemýšleli, protože asi nevěděli, co po nich chci. Tak jsem jim řekla, co to technika je. Ukázala jsem jim PlayStationy nebo dřívější videohry, které jsem měla na fotce a tak podobně a oni se mě ještě zeptali, jestli je to také počítač anebo mobilní telefon. Řekla jsem, že samozřejmě. Je logické, že počítač i mobilní telefon je opravdu perfektní technika, bez které už téměř nikdo nemůže být.

Pamatujete na retro techniku?

Myslíte si, že tohle je pravda? Samozřejmě, že je to pravda. Já absolutně neznám nikoho ve svém okolí, který by doma neměl počítač anebo alespoň jeden mobilní telefon pro celou rodinu. My jsme je doma se synem dva. Jsem matka samoživitelka a vůbec mi to nevadí a zvykla jsem si na to, ale i ve dvou lidech máme doma tři notebooky, tři mobilní telefony. Pro mě a pro mého sedmiletého syna. Mě tohle vůbec nevadí, protože já pracuji na home office. A také tam ještě mám různé počítačové kurzy online, takže musí mít v záloze vždycky jeden mobilní telefon anebo v záloze ještě další notebook. Co kdyby se mi jeden notebook rozbil? 

Mobily se bohužel stále kradou.

Nebo kdyby mi někdo ukradl můj mobilní telefon, byla bych opravdu v šoku. A věřte, že už se mi to dvakrát stalo, že mi někdo normálně ukradl mobilní telefon. Nevěděla jsem, co mám dělat, protože můj mobilní telefon mám v takovém ochranném pouzdře, a to pouzdro má tři kapsičky, takže vždycky tam nosím pětistovku a také obě dvě kreditní karty. Protože mobilní telefon mám zároveň také jako takové malé psaníčko anebo peněženku. Od té doby, když mi tohle ukradli, tak už podruhé jsem si to do té ochranné kapsičky nedala, protože to samé pouzdro jsem si koupila i minule. Tady jde vidět, že technika se stále bohužel krade, a to hlavně mobilní telefony a občas i notebook.