Rodinná oslava vylepšená podlahovým topením


Máte v úmyslu uspořádat velkou rodinnou oslavu, například kulaté narozeniny, anebo chystáte svatbu v zimním období, a chtěli byste akci uspořádat v rodinném kruhu, například u vás v rodinném domě? Pro tyto situace bývají velké obývací pokoje ideální, pokud pojmou větší počet hostů. Podmínkou však je vystěhovat konferenční stolek a sedací soupravu mimo tento prostor a umístit hosty přímo na podlahu. Výhodné je nabídnout všem posezení na koberci v kruhu, jak tomu bývá u indiánských kmenů. Tento způsob sezení v obytném prostoru má jednu zásadní výhodu – kruh totiž symbolizuje jednotu a nikdo nemá pocit, že je z kruhu vyloučen – všichni se nachází po jeho obvodu a každý na každého dobře vidí. Lépe se tímto způsobem vyměňují informace a lidé tu mají k sobě blíž.

posezení na podlaze

Aby měla oslava patřičnou úroveň a posezení vás bavilo, je vhodné uspořádat oslavu v místech, kde se nachází podlahové topení. Bude to dostatečně komfortní a každý z hostů si tu bude moci užít teplo na bosé nohy. Teplo na chodidla uklidňuje mysl a vylepšuje náladu, a právě na oslavách je to poměrně klíčové.

rodinná oslava

Podlahové topení si dnes můžete nainstalovat i sami, pouze si necháte připojit topnou hadici do rozdělovače a ten pak necháte zapojit k topnému zdroji, tím se může stát například plynový kotel, který doposud zásoboval teplem radiátory, ale můžete tu využít i tepelný výměník u krbu či krbových kamen.

K výstavbě podlahového topení budete potřebovat systémové desky podlahového vytápění, izolační reflexní fólii, cemento-vláknité pochozí desky, kročejovou izolaci a podlahovou krytinu, například koberec nebo plovoucí podlahu. Pokud plánujete na podlaze koberec, bude vám pokládka podlahového topení i s pokládkou koberce trvat jen pár dnů, a můžete začít topit prakticky ihned, jakmile položíte na zem topné hadice a připojíte je skrze rozdělovač k topnému zdroji.