Na čištění topení se často zapomíná


Zimní období prověří každý topný systém v naší zemi, a pokud je nedostačující, je to obvykle důvod ke změně, nebo alespoň pátráme po příčině, proč zrovna u nás to topí tak málo. To samotné pátrání může mít i celkem dramatický průběh, například se domníváme, že je nedostatečný výkon plynového kotle, tak jej demontujeme a měníme za jiný, anebo se shledáváme s tím, že nejsou dostatečně výkonná http://www.pancelcino.cz/vlastiveda/cr/statni-sprava/vykonna-moc/ čerpadla, která vhání teplo vodu do prostor vzdálenějších vůči topnému zdroji. Tyto investice a čas strávený prací při demontáži a montáži topného systému však mohou být zcela zbytečné, protože příčinou závady nemusí být výkon zařízení, ale docela prosté zanesení potrubí a radiátorů kalem.

regulátor topení

Kde se ten kal v potrubí vlastně bere? Mohou za to hlavně dva jevy – koroze a bakterie. Ocelové trubky postupně korodují a drobné šupinky koroze pak odpadávají a mísí se s vodou v topném systému, načež s ní cirkulují a usazují se na příhodných místech. Bakterie v potrubí a v radiátorech se živí jak zkorodovanými plátky, tak i některými biologickými látkami obsaženými ve vodě. Bakterie se pak úspěšně množí, produkují výkaly a odumírají, a to vše v tomto uzavřeném topném okruhu zůstává v podobě kalu.

topný radiátor

Jestliže tedy máte pocit, že by vaše topení potřebovalo podobný zásah, pozvěte na čištění topení odborníky. Čistící proces probíhá tak, že se do topného okruhu zapojí pulzní kompresor Ropuls Roclean, a během krátké doby je čisticí proces úspěšně ukončen. Tímto způsobem se čistí jakékoli topné systémy, tedy zejména radiátory v různém rozsahu, počtu a velikosti těles z litiny nebo z plechu, a dále pak podlahové vytápění.Čištění topení je výrazně levnější zásah do zlepšení funkce topného systému a měli byste jej alespoň zvážit před tím, než se pustíte do výměny čerpadel a plynového kotle, anebo dokonce do kompletní rekonstrukce vašeho vytápění.