K čemu slouží kyslíkový granulát OXI 30kg


S nastupujícím horkým počasím lidé naplňují své bazény i vířivé vany, aby se mohli v letních vedrech ochladit. A není pochyb, že se jedná o jeden z nejlepších způsobů, jak vysoké teploty zvládnout. Zařídit však, abychom se mohli koupat po celou sezónu, není nijak snadné. Proto se mnoho z nás obrací na bazénovou chemii. Ta totiž nabízí celou řadu přípravků, které nám mohou pomoci.

Jedním z nich je i kyslíkový granulát OXI 30 kg chlorito.cz, který můžeme znát také pod laickým názvem kyslíkový šok. Na rozdíl od chloru, který se používá naprosto běžně, je však tento přípravek mezi lidmi poměrně neznámý. Je to především proto, že valná většina z nás podceňuje důležitost kyslíku ve vodě.

plavání v bazénu

Jistě, je pravda, že jeho vysoká koncentrace umožňuje růst mikroorganismů, avšak i on přispívá k čištění vody. Váže na sebe totiž různé nečistoty, například hnijící zbytky hmyzu, dřeva či jiných napadaných nečistot, a pomáhá je vyzvednout na hladinu, kde je lz následně snadno vybrat.

Také vodu pročišťuje a dodává jí klasické modré zbarvení. Pokud tedy bude chybět, může se voda zakalit, což vyžaduje další chemické přípravky. A zatímco kyslík je něco, co běžně najdeme ve vzduchu a pro člověka není toxický, u chloru, který je jinak nutné použít, toto tvrdit nelze. Proto je vhodné, abychom hladinu kyslíku udržovali na dobré úrovni.

dítě v bazénu

Kdy bychom tedy měli použít výše zmíněný přípravek? Především ve chvíli, kdy z nějakého důvodu hladina kyslíku v našem bazénu či vířivé vaně značně poklesne a je potřeba jej rychle doplnit. Mějme však na paměti, že zde se nejedná o pomalé uvolňování, nýbrž vše začne působit okamžitě. Snadno se tedy může stát, že přípravek velmi rychle vyprchá a vše se vrátí k předchozí situaci.

Samozřejmě je jasné, že zdaleka ne každý si s tím dokáže poradit. Proto, pokud si nejsme jisti, zda jej použít, není na škodu zeptat se odborníka. Právě on nám nejlépe poradí, jak danou situaci zvládnou, a pro který přípravek se rozhodnout.