Na čem nesmí váznout komunikace mezi vámi a stěhovací firmou


Chystáte se ke stěhování domu nebo bytu a máte v úmyslu využít stěhovací služby v Praze? Pak byste měli dbát o to, aby mezi vámi a stěhovací firmou nevázla komunikace, a aby stěhováci byli přesně v obraze, a aby mohli odvézt profesionální výkon.

Pevný termín stěhování – jakmile znáte termín stěhování, dejte jej na vědomí stěhovákům, aby s tím mohli napevno počítat. V ideálním případě byste měli objednávat stěhovací služby alespoň čtyři týdny dopředu. Lepší je pět až šest týdnů, tehdy je více času na přípravné práce.

stěhování bytu

Parkování pro stěhovací vozy – jestliže žádáte o parkovací místo městský magistrát, a to je v Praze běžně zvykem, musíte to provést minimálně měsíc předem, což je oficiální, zákonem daná lhůta vyřizování vaší žádosti. Ze zkušeností však víme, že je lepší požádat o parkovací místo pět týdnů předem – v této době byste už tedy měli mít domluvený přesný termín stěhování i se stěhovací firmou.

Den nebo noc – se stěhováky byste také měli domluvit přesný časový harmonogram stěhovacích prací, takže pokud potřebujete demontovat nábytek, musíte se domluvit na konkrétním dnu a čase, a časový rozsah musíte domluvit i pro samotné stěhování. Pokud potřebujete stěhovat raději večer, brzy ráno nebo v noci, domluvte se na tomto požadavku již při objednávce služby.

krabice na stěhování

Rozsah stěhovaných věcí – stěhovací firma musí samozřejmě vědět, odkud a km se stěhujete, a kolik toho bude. Bude jí zajímat patro, zda je k dispozici výtah nebo jen schodiště, a případné méně obvyklé situace, například stěhování klavíru, trezoru, vzrostlých rostlin, akvárií, velkých televizorů, starožitného nábytku, strojů atd. Nejlepší ze všeho je však domluvit osobní schůzku přímo u vás doma, aby měl zástupce firmy lepší přehled o tom, co vše se stěhuje, co například potřebujete jen vyklidit (vyhodit), co v místě zůstane, a jaké technické vymoženosti tu lze využít a nasadit.